Енергоефективність та енергозбереження – в пріоритеті

admin В Новини Немає коментарів

За попередні роки діяльності підприємства, відбулося значна кількість поквартирного хаотичного від’єднання від системи централізованого теплопостачання та від’єднання бюджетної сфери, що призвело до зменшення приєднаного теплового навантаження по котельнях. Тобто, якщо обладнання на котельні виробляє певну кількість теплової енергії , а споживається втричі менше від виробленої, то незадіяна теплова енергія втрачається і призводить до збитковості виробництва.

Так, на котельні по вул. Залізнична, 77 опалювальна площа складає 21,9 тис.м. кв., для порівняння – на кінець 2017 року дана площа складала 36,5 тис.м.кв. До від’єднаних квартир додалися від’єднання будинків, що в свою чергу впливає на зменшення протяжності теплових мереж.

Тиск теплоносія в тепловій мережі підтримується трьома насосними агрегатами, сумарною потужністю 215 кВт. У зв’язку з вищеперерахованими причинами, було прийнято рішення про зменшення потужності насосного парку, для забезпечення можливості здійснювати подачу теплоносія в мережу з зменшенням затрат електроенергії. Насосний агрегат №2 потужністю 110 кВт було замінено на агрегат 30 кВт, з встановленням частотного перетворювача.

Зменшення споживання електричної енергії по підприємству вцілому позитивно вплине на значення питомої норми затрати електроенергії на виробництво 1 Гкал теплової енергії. Що в свою чергу буде мати позитивний вплив на тариф, особливо в тій ситуації, коли очікується значне здорожчання вартості електроенергії.