Встановлення лічильників

admin В Новини Немає коментарів

Згідно ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який визначає засади забезпечення комерційного, тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, теплопостачальне підприємство зобов´язане забезпечити облік  спожитої теплової енергії по будинках, що обслуговуються.

Станом на опалювальний сезон 2019-2020 рр., з 165 будинків, що перебувають на обліку підприємства,  приладами обліку теплової енергії обладнано всього 135 будинки. Відповідно до плану-графіку встановлення теплових лічильників  2020 року, на поточний міжопалювальний сезон заплановано обладнати приладами обліку теплової енергії решту будинків .  За два місяці до початку робіт, було розіслано попереджувальні листи на адресу міського голови та управлінських компаній, в яких йшлося про необхідність встановлення приладів та наданий перелік будинків, в яких заплановано встановлення. На будинках розміщено оголошення, про намір встановити вузол комерційного обліку.

    Після встановлення лічильника тепла на будинок, власники квартир починають платити не за відпущене за нормативами тепло, а за реально спожите. Вартість спожитого тепла потім розподіляється між квартирами за їхньою площею. Але, якою буде сума в платіжках залежить не лише від фактичного споживання тепла будинком ,а й від стану внутрішньобудинкових мереж. Для запобіганню тепловтрати необхідно заізолювати труби, здійснити ремонт вікон та дверей у підвалі, такі заходи по енергозбереженню допоможуть суттєво зекономити та запобігти тепловтраті.