Опалювальний сезон не за горами

admin В Новини Немає коментарів

Шепетівське підприємство теплових мереж проводить підготовку до опалювального сезону 2020-2021 років. З метою недопущення зриву опалювального сезону як в окремих житлових будинках, так і в місті Шепетівка вцілому, повідомляємо наступне.
Підготовка багатоквартирного будинку до опалювального періоду є найважливішим заходом щодо забезпечення стійкої і надійної роботи тепловикористальних установок в осінньо-зимовий період.
Метою підготовки систем теплоспоживання до сезонної експлуатації є підвищення їх надійності, дотримання термінів і вимог до якості виконання робіт з обслуговування (утримання та ремонту) систем, що забезпечують нормативні вимоги та режими функціонування внутрішньобудинкових систем централізованого опалення в осінньо-зимовий період.
Підготовка житлового будинку до опалювального сезону визначається вимогами наступних нормативних документів:
• Правила користування тепловою енергією (затверджені постановою КМУ від 03.10.2007г. №1198), 2007р;
• Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (затверджені постановою КМУ від 21.07.2005р. № 630);
• Правила технічної експлуатації теплових установок і мереж (затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007г. №71);
• Правила підготовки теплових господарств до опалювального періоду (затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 10.12.2008 р №620 / 378).

Для проведення підготовки будинку до опалювального сезону слід забезпечити виконання ремонтно-профілактичних робіт устаткування тепловикористовувальних установок і внутрішньобудинкових систем, ревізію запірної і регулюючої арматури обладнання і трубопроводів, промивання устаткування, тепловикористовувальних установок, трубопроводів та систем теплоспоживання (зазначені роботи повинні проводитися з обов´язковою присутністю представників теплопостачальної організації) зі складанням відповідного акту, гідравлічні випробування внутрішньобудинкових систем опалення з складанням відповідного акту, відновлення порушеної теплової ізоляції на трубопроводах та іншому обладнанні систем.
Для оцінки готовності теплових господарств споживачів власниками теплових господарств або уповноваженими ними органами до 1 вересня поточного року створюються комісії з перевірки готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період.
Перевірка готовності до роботи в опалювальний період теплових господарств споживачів повинна бути закінчена в термін не пізніше 25 вересня поточного року.
Результати проведення профілактичних робіт і ремонтів, гідравлічних випробувань і промивання трубопроводів та іншого теплового обладнання оформляються відповідним актом готовності до опалювального періоду, відповідної форми.
Акт готовності до опалювального періоду є невід’ємною частиною паспорта готовності до роботи в опалювальний період будинку.
Комфорт, тепло і затишок в домі залежить від: відсутності витоків в підвалі, промитих радіаторів, відремонтованих розбитих вікон – це джерела втрат тепла. Якщо тепло втрачається через стіни, розбиті вікна, відкриті горища, підвали – такий будинок важко і дорого забезпечити якісною послугою з опалення. Тому самим споживачам варто заздалегідь потурбуватися про своє благополуччя і проконтролювати питання готовності житлового будинку до експлуатації в наступному опалювальному сезоні.
Готовність до опалювального сезону також полягає і в тому, щоб не було заборгованості за опалення. Споживачі повинні забезпечити поточну оплату спожитих ресурсів, а також в повному обсязі погасити накопичену заборгованість до початку опалювального сезону, щоб не допускати збоїв в запуску тепла.