Повідомлення про наміри встановлення плати за абонентське обслуговування за послуги з постачання теплової енергії, що надається споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами по Шепетівському підприємству теплових мереж.

admin В Новини Немає коментарів

На виконання Закону України  «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII від 09.11.2017 року, з урахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України №808 від 21.08.2019 року, Шепетівське підприємство теплових мереж має намір встановити плату за абонентське обслуговування для споживачів послуг з постачання теплової енергії, що надається споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами.

           Плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги. Витрати на зазначені послуги повинні фінансуватися за рахунок плати за абонентське обслуговування та не включатися до тарифів на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії. До теперішнього часу витрати за абонентське обслуговування були враховані в діючому тарифі на послуги з централізоване опалення, що надаються населенню.

            Розмір плати за абонентське обслуговування є однаковим для всіх абонентів, сплачується з одного абонента, встановлюється наказом по підприємству та не може бути більшим за граничний розмір, який розраховується на підставі Постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 808. Станом на 01 вересня 2020 року граничний розмір становить 31,15 грн з ПДВ з абонента на місяць. Плата за абонентське обслуговування сплачується споживачами 1 раз на місяць протягом року не залежно від відпуску теплової енергії. Облік ведеться на окремому рахунку.

         Плата за абонентське обслуговування визначається виконавцем комунальних послуг за їх фактичними витратами у розрахунку на 1 абонента/місяць, але не більше ніж граничний розмір встановлений Кабінетом Міністрів України від 21.08.2019 року №808.                                                                                              

         Граничний розмір плати за абонентське обслуговування змінюватиметься лише у разі зміни розміру прожиткового мінімуму на законодавчому рівні.

         Згідно пп.2п.2 Постанови КМУ від 21.08.2019 року №808 плата за абонентське обслуговування (з урахуванням податку на додану вартість), визначена відповідно до планових витрат виконавця, не повинна перевищувати граничного рівня плати за абонентське обслуговування, визначеного відповідно до цієї постанови.

Прогнозована плата може уточнитися та буде введена в дію виключно за умови переходу на індивідуальні договори  про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку.

Адміністрація Шепетівського  підприємства теплових мереж